Denisa Barešová
Denisa Barešová • Autor: Matěj Stránský

Když se mluví o hereckém řemesle, nezmiňuje se ta stinnější stránka a tou je čekání, které začíná už na škole: na nabídku angažmá, zazvonění telefonu z filmových a televizních produkcí… Toho všeho byla šestadvacetiletá herečka Denisa Barešová ušetřena. Jistotu stálého angažmá měla už ve třetím ročníku DAMU, seriálových a filmových rolí odehrála také dost. Naučit se za takové situace říkat „ne“, odejít z divadla či odmítat role ve filmu pak není snadné. „Vždycky si říkám, jestli nebudu litovat, ale zatím mi všechna moje rozhodnutí udělala dobře,“ říká.

Máš teď vlnu, kdy ti přichází spousta nabídek. Co když přijde útlum?

Někdo je bez práce tři roky, někdo šest měsíců, ale všichni to prožívají stejně. Asi jsem teď oproti předchozím letům vidět víc, ale je to částečně dané odsunutím některých projektů. Všechno je to práce, která vznikla v posledních dvou letech. Teď mám natáčení do října, potom nevím, co budu dělat.

To musí vzbuzovat nejistotu.

Zatím ne, asi by mě to víc znervózňovalo v srpnu. Na druhou stranu to může být příležitost víc se věnovat divadlu. V něčem je to příjemné, nemít plán a nechat věci otevřené.

Proč?

S úspěchem se kolem člověka vytvoří jakási bublina. Bavila jsem se o tom s kolegy. Je to tak, že když dostanete třeba Českého lva, tak si lidé řeknou: „Aha, dostala cenu, takže má teď strašně moc práce, je všude!“ Třeba pro Kláru Melíškovou…

1_obalka_R11
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte