Máte toho moc? Nestíháte? Už to mělo být odevzdané? Tak si dáme svačinu. Čerstvý chleba s tvarohem. A pažitkou. A dost možná ještě rajčátko. Na čerstvě vypraném ubrousku. S výhledem na sýkorku v krmítku. A třeba si u toho ještě přečíst něco o svačení. To by mělo pomoct. Svačinová pauza je totiž nejlepší lék na stres a uštvanost. Tvrdí to aspoň trendová agentura WGSN, která tomu dala i název – snackable lifestyle. Volně přeloženo životní styl plný svačin.

Ano, také nám to přišlo nějaké přitažené za vlasy. Ale nechali jsme si to vysvětlit. Ne, ve skutečnosti nejde o svačiny. Jde spíš o takzvané snacktivity, tedy aktivity, které fungují podobně. Člověk si při nich dá pauzu, udělá něco příjemného, odpočine si, dobije energii a pak může o to lépe pracovat na tom velkém a podstatném.

Typická snacktivita je kromě svačiny třeba káva, meditace, deskcercise neboli krátké cvičení u pracovního stolu, pleťová maska. Něco upéct nebo uháčkovat. Kdo chce, může shrabat zahradu. Kdo nemá zahradu, může přesadit kytku. Kdo nemá rád kytky, může si zahrát střílečku. Prostě udělat něco menšího zábavného, uvědomit si to, užít si to – jako svačinu na bílém ubrousku.

Souvisí to s tím, co momentálně řeší naše civilizace. Například se lidé snaží pochopit, jak funguje štěstí. A vypadá to, že nejvíc se mu daří právě v takových svačinových pauzičkách. Je to ovšem úplně jiné štěstí, než na jaké se věřilo několik uplynulých dekád. Tehdy to byla dovolená na Maledivách, svatba v bílém, zlatá medaile.…

1_obalka_R1_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R1_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1326

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte