Tamhle se blíží kondiční běžec. A zvláštní – v ruce drží zbraň. Pistoli určenou zřejmě k likvidování mimozemšťanů. Na konci má velkou kouli, to budou jatka, to bude zeleného želé. Ale co to? Hrdina obrací zbraň proti sobě. Pokračování v dalším díle populárního sci-fi seriálu Masáž Marťanů.

A mezitím se můžeme podívat na masážní pistole. To je ta věc, která vypadá jako něco na vraždění mimozemšťanů. Ve skutečnosti se však přiloží mírumilovně na místo na těle, kde máme ztuhlé svaly. A zmáčkne se čudlík. Nepřijde detonace, ale něco divnějšího. Věc začne vibrovat a jezdit tam a zpět rychlostí asi dva až tři tisíce vibrací za minutu. Sval se začne rovnoměrně vlnit. Vypadá to, že mimozemšťan je přímo pod kůží. Ale ne, to se jen uvolňují a prokrvují zatuhlé tkáně. Hlučí to, klepe, je to asi jako pracovat na sobě vrtačkou.

Ale co by člověk neudělal pro krásu a zdraví? Na zdravotní efekt vibrování panují ovšem různé názory. Někdo říká, že se pak cítí prostě skvěle. Někdo říká, že se cítí skvěle, jakmile se přestane masírovat. A někdo si připadá asi jako naklepaný řízek. Vědecké studie jsou zatím minimální, takže si každý může vybrat. K dostání už i v českých obchodech za cenu od cca dvou tisíc korun.

Nechceme přitom téhle zvláštní věci dělat reklamu – to ponecháme jiným. Dobře to jde údajnému vynálezci masážní pistole Jasonu Werslandovi. Často vzpomíná, jak ho po nehodě na motorce trápily bolesti, od tří ráno nespal a přemýšlel, co by mu pomohlo. A vymyslel toto. Dnes…

1_obalka_R26_27
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R26_27
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1278

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte