22_kdo se prodava_Katerina Mala

Nejprodávanějším současným výtvarným umělcem na tuzemských aukcích za posledních deset let je Krištof Kintera. Podle údajů dvacítky nejvýznamnějších tuzemských aukcí si sběratelé v letech 2011–2020 koupili 150 Kinterových děl za více než 12,5 milionu korun. Na druhé příčce s obratem 8,3 milionu korun figuruje Federico Díaz a na třetím místě Pasta Oner. Za jeho díla kupci utratili 7,3 milionu korun. 

Konec prověřování Tomana

Evropská komise skončila prověřování ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD), týkající se jeho možného střetu zájmů, bez sankce. Česká republika tedy nebude muset vracet peníze za dotace pro firmu vázanou na ministrovu rodinu, ČTK to sdělil mluvčí rezortu Vojtěch Bílý. Podle médií a opozice by se Tomanův střet zájmů mohl týkat společnosti Agrotrade, kterou z 80 procent vlastní jeho otec. Prověřování bylo součástí takzvaného zemědělského auditu. Dále však pokračuje přezkoumávání možného střetu zájmů předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a koncernu Agrofert.

Delší otcovská

V Česku se o týden prodlouží otcovská dovolená a upravit by se měla také pravidla rodičovské dovolené nebo možnosti mít právo pracovat na dálku pro rodiče či pečující osoby. Zmíněné změny by měly začít platit nejpozději od srpna příštího roku. Na jednání sněmovního sociálního výboru to ve čtvrtek uvedla náměstkyně ministryně práce pro legislativu Dana Roučková. Úpravy vycházejí ze směrnice EU o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem a…

1_obalka_R12
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

1_obalka_R12
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte