Během první vlny jsme šli s tátou nakupovat. Když jsme vylezli z obchodu, sundal si roušku a říká: „Já si myslím, že i kdybych to dostal, tak to přežiju.“ Říkal jsem si tenkrát, jestli přece jen nepřehání.

Přešlo léto a já se občas u rodičů stavil, maminka si stěžovala na těžkosti doby a s tátou jsme si vždycky dali rum. Před měsícem se ovšem poklidná idyla předměstského života zadrhla. Tátovi se začalo hůř dýchat a maminka ho přemluvila, aby šel k doktorovi. Pak už to šlo všechno rychle. Když jsem dorazil na místní polikliniku, stála tam už sanitka a tátu jsem uviděl mezi dveřmi, jak ho záchranáři odvážejí k autu a napojují na kyslík. Srdce mu běželo na třicet procent a v těle mu ten kyslík velmi rychle ubýval. Špatná srdeční chlopeň si začala vybírat daň za dlouhodobé neřešení problému.

V nemocnici tátu stabilizovali a začali ho připravovat na operaci, která není pro lidi jeho věku úplně běžná věc. Tátovi bude příští rok v červnu devadesát. Zmínil jsem se tenkrát známým, že se bojím, aby se v nemocnici nenakazil a nevstoupil do konečné statistiky, kterou dnes sleduje celý svět. Týden po hospitalizaci táta volal, že je covid pozitivní. Nakazil se v nemocnici.

Seděl jsem tenkrát v domě, který on koupil, díval se z okna na zahradu, kde jsme spolu vysázeli dnes už velmi letité stromy, a pociťoval, jak mi mozek zachvacují chapadla blížící se katastrofy. Pamatuju se, že mě ta zpráva na pár hodin úplně paralyzovala.

A nejmíň únosná představa byla, že to poslední, co…

I_obalka_R52
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R52
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte