04_redakce

Toto je poslední číslo, respektive dvojčíslo, roku, což je dobrá příležitost k ohlédnutí. Stejně jako ostatním se i nám letos vše převrátilo naruby. Krizová situace začala už loni, kdy nás těsně před Vánoci z redakce vyhnal na několik týdnů požár. Tehdy část Respektu pracovala z domova a část ve vymrzlé redakci v bundách a při světle z agregátu. Zpětně se dá říct, že to byla příprava na pandemii a ještě složitější podmínky.

Každý rok tu děkuji čtenářkám a čtenářům za podporu a dodávám: bez vás to nejde. Letos to platilo dvojnásob. Na jaře jste nás podrželi tím, že když se uzavřely trafiky, kupovali jste nás v digitální podobě. K dramatickému propadu, kterého jsem se bál, tak nedošlo. Vzhledem k tomu, že nám na jaře vypadly příjmy z inzerce, to byla záchrana. Vážíme si toho a děkujeme. Je radost pro vás psát.

Reklama
Reklama

Abychom si to neusnadňovali, rozšířili jsme v září počet stran, zavedli několik nových rubrik, uzavřeli dohodu o přebírání textů z The Atlantic, takže jste mohli číst třeba rozhovor s Barackem Obamou nebo úžasnou investigaci z Číny, a spustili jsme redakční podcast. Udělalo nám radost, že vaše odezva byla více než pozitivní.

V každém posledním čísle vydáváme redakční fotografii, vzhledem k opatřením jsme se ale nemohli sejít dohromady, takže jsme pořídili společný snímek na začátku naší porady. Chvíli nato začalo z monitoru mizet jedno okno s členy redakce za druhým. Google spadl. Naštěstí ne nadlouho, ale i tak proběhlo hlavou: Hele, to už fakt stačí!

04_redakce

Rád bych tu poděkoval všem, kteří letos pomáhali. Zdravotníkům, dobrovolníkům, zaměstnancům domovů pro seniory, nevládkám, vojákům… Rok 2020 byl hrozný, ale zároveň jsem nikdy neviděl tolik výjimečných výkonů zdejší společnosti. A když jsme u výjimečnosti: Mezi mé „osobnosti“ roku patří Bělorusové a jejich zápas za svobodu.

Další Respekt vyjde v pondělí 4. ledna 2021.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři, inspirativní čtení, krásné Vánoce a povedený rok 2021 vám přeje

Erik Tabery
šéfredaktor

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2235

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte