24_pirati a starostove_foto facebook Víta Rakušana

Dobrá zkušenost ze spojení v krajských volbách vedla k tomu, že STAN (Starostové a nezávislí) a Piráti budou pravděpodobně kandidovat spolu i v příštích sněmovních volbách v roce 2021. Strany začaly vyjednávat o tom, že se pro volby stanou rovnoprávnými partnery. Jako zásadní společné zájmy našly hlavně modernizaci vzdělávacího systému, zjednodušení „státu“ a osekání byrokracie pro občany a ochranu životního prostředí. 

Plán na obnovu po viru

Ministerstvo průmyslu a obchodu rozplánovalo, do čeho by mělo směřovat 182 miliard evropských peněz určených na restart hospodářství po koronakrizi. Podle připravovaného národního plánu obnovy ČR zamíří peníze do šesti oblastí: nejvíce, 118 miliard, je plánováno na balík zahrnující zlepšení dopravní infrastruktury, odklon od uhlí a dopad klimatické změny – na poslední bod z toho jde jen 15 miliard. Téměř 32 miliard korun má být poskytnuto na podporu podnikání v reakci na covid. Na vzdělání a trh práce je určeno 20 miliard, zdraví a odolnost obyvatelstva vyčíslil plán na 15 miliard a výzkum, vývoj a inovace na 12,5 miliardy korun. Finální verzi má vláda Bruselu předložit do konce dubna 2021. Proti dosavadní podobě plánu se ozývají nestátní ekologické i jiné odborné organizace, které upozorňují, že plán je udělán nevyváženě, na koleni a s nízkou kvalitou, že v něm chybí hodnocení ekonomických a sociálních dopadů a celkový přínos pro oživení ekonomiky z něj nelze doložitelně vyčíst.

Vězení za terorismus na tísňové…

I_obalka_R42
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R42
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte