Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kontext

Plán na minuty

Jak nestíhám? Všechno v pohodě, všechno je naplánováno. V 6.35 vstát. 6.40 koupelna. 6.45 uvařit čaj. 6.50 namazat chleba. 6.55 sníst chleba a čaj. 7.00 začít psát. Tak vypadá ráno podle zásad mikroplánování. Microscheduling je nejnovější trend v organizaci času – a kdo si rozdělí den na malé úseky a v každém udělá jeden malý úkol, dosáhne velkých výsledků a bude z něj gigant efektivity.

7.15 dopsat první odstavec. 7.20 hledat další informace k tématu microscheduling. Takže, princip je zhruba tento. Člověk je zahlcený množstvím úkolů, z nichž některé jsou tak komplexní a dlouhodobé, že je nejjednodušší se na ně rovnou vykašlat. Anebo je rozdělit právě na malé přehledné části, každé věnovat přehledný časový úsek a tímto způsobem pokračovat k jejich splnění. Jako například: v 8.00–8.15 napsat druhý odstavec. 8.20 smazat první a druhý odstavec a podívat se na věc z jiného úhlu. Microscheduling je samozřejmě trochu extrém a může to skončit jako samoúčelné hlídání minut, něco jako rovnání lehátek na palubě Titaniku, jak to napsal jeden komentující v diskusi.

8.25 udělat si čaj a možná ještě chleba. Nebo koláček? 8.30 napsat deset odstavců. 10.30 celé to smazat, protože to je dlouhé, a navíc to nedává smysl. 11.00 rozepsat další odstavec a jít si udělat oběd. 11.30 přemýšlet, jestli neskočit na nákup. 11.40 skočit na nákup. 13.30 sníst oběd, umýt nádobí, smazat odstavec, pustit si něco na YouTube, vyřídit e-maily, mrknout na FB, chtít zavolat účetní, ale zavolat mamce. Jít…

I_obalka_R23
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R23
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1220
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte