0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Téma3. 5. 20205 minut

Nikdo neodjede netknutý

Jan Cempírek • Autor: ČTK

Většinu Čechů čeká letní dovolená nebo výlet – v Česku. Výletníci, natěšení po více než dvou měsících omezeného pohybu, zaplní zemi. Mnoha lidem možná nezbude než podniknout do té doby nepravděpodobné dobrodružství a ubytovat se v kempu. A někdo z dosud nekempujících si může kemp vybrat, protože když už je v létě leccos jinak než dřív, tak ať je to jinak z gruntu. „Ke kempu si ale každý musíme najít cestu,“ říká spisovatel a cestovatel Jan Cempírek. 

Podle dat z Eurostatu Češi málo kempují. Třeba v porovnání s Dány, kteří stráví v kempu čtyřikrát víc nocí než my. Co to podle vás znamená?

Reklama

Možná nám stačí chaty a chalupy. A je fakt, že kemp, pokud není úplně malý, je přece jen dosti organizovaný a masový způsob ubytování. Možná nám to nevyhovuje. Ke kempu musíme každý hledat svou cestu. Třeba přes děti, protože je to dobrý způsob rodinné dovolené s přáteli. A pak k tomu přičichnete. Anebo také ne. Důležitá je samozřejmě první zkušenost. Když je hezky a kemp má fajn atmosféru, je z vás doživotní kempař. Když prší a vedle se usadí nějací obtížní blbci, už tam nevkročíte. Z prvního kempování každopádně nikdo neodjede netknutý.

Buď k tomu přičichnete, nebo se kempování
budete nadosmrti vyhýbat. • Autor: Matěj Stránský
Buď k tomu přičichnete, nebo se kempování budete nadosmrti vyhýbat. • Autor: Matěj Stránský

Co je pro vás na kempování tak úžasného?

Jsem vystudovaný lesák a mám rád přírodu. Rád se pohybuji, nechci se nechat svazovat. Samozřejmě se nevyhýbám…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc