Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Koronablok

Strachu jsem zatím nepropadl

S předsedou Ústavního soudu Pavlem Rychetským o nouzovém stavu, křehké svobodě a o tom, co ho v těchto dnech naplnilo obrovským nadšením

Pavel Rychetský • Autor: Matěj Stránský
Pavel Rychetský • Autor: Matěj Stránský

Je vám sedmdesát šest let, patříte do skupiny nejvíce ohrožených koronavirem. Jak se změnil s příchodem pandemie váš život?

V podstatě už jeden den před vyhlášením nouzového stavu jsem měl spolu s krizovým štábem Ústavního soudu připravené rozhodnutí, kterým jsme uzavřeli celou budovu soudu pro veřejnost a přijali jsme řadu opatření. Tam, kde je to možné, jsme zavedli práci z domova jak pro soudce, tak pro jejich asistenty a další zaměstnance. Fungujeme přes chráněné vzdálené připojení. V jisté fázi jsme u nás dokonce zřídili dva krizové štáby, kdyby někdo z členů jednoho z nich byl nakažen a museli všichni do karantény, tak aby fungoval ten druhý. Každý z pracovníků Ústavního soudu dostává při vstupu do budovy roušku, všude jsou dezinfekční prostředky. Nepochybný výsledek je jeden. Nikdo ze sto padesáti pracovníků Ústavního soudu zatím podle mých informací nebyl epidemií nakažen. Ústavní soud dál funguje, ale opravdu v nouzovém režimu, zejména když nemůžeme veřejně vyhlašovat nálezy, ačkoli je přijímáme v senátech a nedávno i v plénu.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.