Ahojky. Na zdraví. Připijte si s námi. A už je tu Monča a Gábi a Sabča, s tou je prča. A taky Liduš, ale ta se neumí obléct ani bavit. Je komplikovaná. Teď ale neřešíme, pijeme. Alkohol je nejlepší dezinfekce. To je party, to je babinec. Bezpečně, na dálku, on-line. Epidemie a sociální odstup testují, co všechno se dá dělat po internetu. A ukázalo se, že klidně i popíjet s přáteli.

On-line pití má i své jméno: on-nomi. Je to z japonštiny, protože v Japonsku se tahle zábava během karantény rychle vžila, údajně hlavně mezi ženami ve středním věku. Své miniaturní byty sice vybavily zásobou rýže a dezinfekčních ubrousků, ale i tak někdy propadají sklíčenosti.  Naštěstí mají také dost alkoholu a rychlé připojení. Jako my, party holky.

Večírek se dá uspořádat přes platformy, jako je Zoom nebo Google Meet, které přes den slouží k digitálním poradám, ale večer to na nich můžeme pěkně rozjet. A ještě víc si to člověk užije na speciálních mejdanových aplikacích. Je to, jako bychom byli u Sabči doma. Právě si nasazuje svoje party sombrero. S tou je vážně prča. Asi nejstahovanější taková aplikace je Houseparty, jejíž popularita vystřelila jako party rachejtle. V únoru si ji stáhlo podle deníku The Telegraph 130 tisíc lidí. V březnu už dva miliony.

Jedni on-line popíjejí, jiní v tom hledají problémy. Jak název napovídá, lidská společnost je založená na bytí spolu. A je tohle ještě spolu? A není tohle spolu tak trochu každý sám? Vyrůstá generace, pro kterou je ovšem on-line…

I_obalka_R16
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1235

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte