Dnes nám firma připravila povídání o inkluzi.

Jestli něco tahle firma zvládá, tak je to přístup k lidským odlišnostem a vůbec dnešní společenské složitosti, což si už před dvaceti lety definovala jako jednu ze základních hodnot svého fungování.

Respect for individual (Respekt k odlišnosti jedince) mi tenkrát signalizoval, že je firmě celkem jedno, jak člověk vypadá, ze které země světa přichází, ale že je důležité, co dělá a jestli myslí.

A dnes se dívám na monitoru na tři handicapované zaměstnance, kteří nám přišli vyprávět své příběhy a podělit se s námi o zkušenosti ze začlenění do firemního kolektivu.

Jan (jména jsou změněna) dostal rakovinu a při terapii mu během jedné noci vypadaly všechny vlasy. Říká, že pro něho bylo velmi těžké jít druhý den do práce. Nakonec se tam vydal s obavami a depresí, což člověku, který bojuje o život, úplně v tom boji nepomáhá.

Eva je těžce tělesně postižená a je jí hůř rozumět. Trochu s úsměvem vzpomíná, jak přijela na vozíku na první schůzku s novými kolegy a někdo jí omylem zabouchl dveře před koly.

René je vitální chlapík kolem čtyřicítky, kterému bylo divné, proč své kolegy tak moc deptá, když jim přece jenom říká, co si myslí. Lékařská vyšetření nakonec ukázala, že má autismus.

Jan vzpomíná, jak mu kolega na jeho nový styl řekl, že už aspoň nepotřebuje hřeben, a René svým trochu tvrdým a kostrbatým jazykem vysvětluje, jak se na něj kolegové dívali se zájmem, když je seznámil se svojí diagnózou. Eva se svěřuje, že…

I_obalka_R01
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte