Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Kopnu tě do zad

Podřízený stav přirozeně vytváří prostředí pro šikanu, zřejmě se tedy nedá čekat, že se ji podaří vymýtit. Šance na výraznou redukci ale roste. Zvlášť když se svědectví, odhalení a zpytování svědomí objevují ve dříve nečekaných prostředích.

V nejbohatší hokejové soutěži, kanadsko-americké NHL, se odhodlalo promluvit několik hráčů o tom, že byli v minulosti terčem šikany ze strany trenérů. Ti se během hry pohybují těsně za zády hráčů, někteří se přitom neudrží a kopají hokejisty do zad, házejí po nich předměty, nadávají jim. Podobné věci se stávají i v kabinách a tréninkových halách.

Kouč týmu Calgary Flames Bill Peters koncem listopadu přišel o místo, když vyšlo najevo, že jednomu z hráčů vynadal do negrů, protože se mu nelíbila hudba, kterou si hráč pouštěl. Českého obránce Michala Jordána Peters kopl do zad, jiného uhodil do hlavy. Viděli to jiní hráči i členové trenérského týmu, teprve nyní ale díky svědectví jednoho z hráčů se začala věc řešit. Peters se sice za rasistické nadávky omluvil, stejně ale o své lukrativní místo přišel.

Stalo se tak i proto, že Petersův kolega a nynější trenér týmu Carolina Hurricanes Rod Brind’Amour, který dříve o chování svého nadřízeného mlčel, nyní vše potvrdil. „Myslím, že se bojí mluvit, rozdíly v té struktuře moci jsou veliké,“ řekl Brind’Amour na vysvětlenou, proč o šikaně mlčí hráči.

Jakási sportovní podoba MeToo se přitom v NHL dotýká i dosud vysoce uznávaných trenérů, jako je teď už bývalý kouč Toronta Mike Babcock. U…

I_obalka_R50
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R50
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2179
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte