Hipsteři, milujte se a množte se. Je načase opustit váš městský Hipsterland, kde jste na svých festkách dováděli už dost dlouho. A najít novou zemi zaslíbenou. První si toho všimli v USA – a Hipsturbie, jak ji nazvali, je tam mezi realitními makléři slovem roku. Je to suburbie obývaná hipstery, což se donedávna zdálo jako protimluv. Ale už ne.

Hipster je většinou mileniál, starší dvacátník či třicátník. A jakkoli se štítí mainstreamu, když se ozve hlas, musí udělat to, co všichni ostatní a vyvést potomstvo. A pak další věc, které se dřív taky štítil. Odstěhuje se na předměstí. Ze svého Hipsterlandu v centru si může s sebou vzít to, co má nejraději. A to je flat white se sójovým mlékem, longboard a produkty s příběhem za cenu násobně převažující nedaleký supermarket; prostě celou tu sofistikovanou spotřebu, v níž je skutečný umělec. Americké předměstí se pak pod jeho vlivem mění v Hipsturbii.

To v Americe zase jednou objevili Ameriku. Nikdy asi neslyšeli o Hipstervaři, Hipsternošicích a Hipsteríčanech. Ne každý má to štěstí, že se může se svou mladou rodinou usadit na své drahé Letné. A tak si udělá levnější Letnou. Na náměstí v Říčanech stojí food track s kávou, v Černošicích a Čimicích mají farmářské trhy, v Hostivaři stůl z palet. Jistěže, tuzemské suburbie jsou pořád hlavně autobazáče a mekáče a mezi nimi auta jak pekáče. Ale nedaleko Šeberáku byl spatřen obchod s názvem Bio Natural – a nebyla to benzinová pumpa.

V USA se též rozpoutala debata o povaze téhle…

I_obalka_R40
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R40
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1320

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte