Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Agenda

Čapí hnízdo, znovu a jinak

Premiér Babiš a jeho okolí jsou v podezření z daňových úniků 

Dění na farmě Čapí hnízdo ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše i nadále zaměstnává policii. V posledních týdnech už však nejde jen o možný podvod s evropskými dotacemi, kvůli němuž je Babiš stíhán a kde se čeká na eventuální žalobu, ale také o reklamu, kterou si zde objednávaly firmy z holdingu Agrofert. Tento případ se navíc kromě Babiše může dotknout i dalších poslanců hnutí ANO.

Holdingové firmy během let 2009–2013 zaplatily přes 270 milionů korun za reklamu na hotelovém komplexu, kam tehdy jezdilo jen minimum hostů. Magazín Reportér letos vyčíslil, že by se za takovou cenu dalo pronajmout 1100 billboardů po dobu pěti let.

Policie tedy podle serveru Neovlivní.cz vyšetřuje tyto transakce s podezřením, že si firmy z holdingu tímto způsobem uměle navyšovaly náklady, aby mohly na úkor státního rozpočtu platit nižší daně. „Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krácení daně,“ potvrdila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Pokud firmy skutečně daně krátily, profitoval z toho samozřejmě holding Agrofert a jeho tehdejší šéf a majitel Andrej Babiš. Podle informací Respektu by se však vyšetřování reklamy mělo zaměřit nikoli výhradně na premiéra, ale především na vedení firem, jež si reklamu na Čapím hnízdě objednávaly. „Většinou se v těchto případech soustředí pozornost v první řadě na ty, kteří podepisovali faktury na fiktivní či předraženou reklamu a následně je vkládali do účetnictví,“ popisuje daňový poradce Tomáš…

I_obalka_R30
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R30
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte