_DSF3439
Svá brada • Autor: Milan Jaroš

Z hotelu ji vyhodili ve dvanáct, tou dobou už byl Luigi dávno v letadle, poté co se políbili ve dveřích, šla si Blanka ještě lehnout, aspoň na pár hodin, venku pršelo, mlha, chladno, autobus měl dorazit až ve dvanáct v noci, co proboha budu celý den v tom dešti dělat.

Kdysi četla román, který se tu odehrával, o pohostinnosti místních obyvatel, na konci zabijí turistu, jeho partnerku zdrogují, nebo naopak, Blanka už si nevzpomínala, ale stejně by dala cokoli za to, kdyby ji nějaký místní oslovil a pozval ji na čaj, na sušenky, do tepla, do jednoho z těch nakřivených obýváků, které viděla z parníku, jenže nic, celé odpoledne myslela jen na Luigiho a jejich společný víkend, vozila se křížem krážem po kanálech, luštila jízdní řády, děsila se, aby ji parník neodvezl na jeden z blízkých ostrovů, odkud by se zaručeně nedostala zpět, leda tak kraulem, mačkala se mezi stovkami turistů s mapou v ruce, psala esemesky, komu se dalo, až dorazila posledním parníkem v osm na hlavní náměstí, kam měl za čtyři hodiny přijet autobus, narazila na dva krajany, vzájemně se podpírali a blili na chodník, pokřikovali na ni, ať se nebojí a jde blíž, že jí neublíží, že s ní chcou jen šukat! hulákal jeden, Blanka utekla na stanoviště taxíků.

 

Ale proč? vždyť uklízet můžu já sama.

Po tomto prohlášení se Luigi s Rosou rozesmáli, ne že by se plácali do kolen, nepopadali se za břicha, neutírali si slzy, jen se zkrátka při představě, že by Blanka uklízela byt, s chutí zasmáli, jako kdyby…

obal26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

obal26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte