64_od veci
Skrze sociální sítě násobím hlas Lékařů bez hranic. (Jakub Hein)

Lékaři bez hranic jsou známí tím, že po celém světě přímo na místě řeší neodkladnou zdravotní pomoc při ozbrojených konfliktech, epidemiích nebo při přírodních katastrofách. Práce téhle humanitární organizace ovšem nespočívá „jen“ v přímé záchraně lidských životů – nově totiž pomáhá také šířit zdravotní osvětu přes sociální sítě. Například v Jihoafrické republice, kde se této mise v boji proti HIV či sexuálnímu násilí ujal Jakub Hein.

Když se řekne práce na misi Lékařů bez hranic, člověk si představí doktora se skalpelem či stetoskopem v ruce, který léčí lidi. Co děláte vy?

Moje práce má dvě odnože. Jedna spočívá v tom, že sedím u počítače a vymýšlím kampaně na sociálních sítích s cílem dostat je ke skupině, která nás zajímá a které se snažíme pomoci. Ta druhá část je o určitém ambasadoringu, kdy kolegům ukazuji, že technologie, respektive sociální sítě, nám mohou pomoci se zdravotní osvětou nebo oslovit nové pacienty.

V čem se liší vaše mise od té lékařské?

Zjednodušeně by se dalo říct, že přes sociální sítě násobím hlas, který Lékaři bez hranic mají. A pomáhám do našich klinik dostat pacienty. Ale je to složitější. Možná přes sociální sítě zasáhnu hodně lidí, ale už nevím přesně, kolik z nich se odhodlá k lékaři skutečně zajít. Nicméně jsem rád za každého člověka, který si nás na sociálních sítích povšimne, a ještě radši za lidi, kteří nás kontaktovali.

Jak…

I_obalka_R16
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R16
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte