To╠ä├čkz╠î kov-Heavy metal, 2009, 65x50. ├člutÔÇá skvrna 085

Sedím v rozpáraném křesle uprostřed naší tmavé předsíňky a vyčkávám. Když se nehýbu, slyším všechno, co se děje venku. Kabát a boty už mám na sobě, beranici nasadím, až zahouká vlak. Dneska mu to trvá, začínám se potit. Rolák svetru mě škrábe vzadu na krku, ošiju se, zavřu oči a krátce opřu hlavu o zeď. Pak to zaslechnu. Houkání v dálce. Popadnu beranici, rukavice, plechový kbelík a otevírám dveře. Opře se do mě prosincový vítr, nasvícený zvláštně mrazivým nebem. Skloním hlavu a vyrážím do strnulého, křišťálového světa, ostrého a čistého jako první rampouchy vzadu na střeše kolny. Před sebou mám celé odpoledne. Možná to konečně bude můj den. Možná náhodou kopnu do něčeho přimrzlého k zemi, do něčeho, co tam předtím vůbec nebylo nebo se v zoraném poli dokonale krylo. Až tě objevím, seberu tě a v tvém vlastním rezavém kýblu odnesu domů. Potom zvednu sluchátko telefonu a vytočím číslo na policejní stanici.

Tvůj obličej už neznám. Přitom jsme spolu žili tolik let, až jsme si začali být podobní. Stává se to věčným manželům, rodičům a dětem nebo lidem a jejich psům. Po tvém zmizení jsem tě ještě několik dnů pozorovala v zrcadle. Zlobil ses. Naléhal jsi, abych to došla někomu říct. Padej, hned! Výstražná vráska uprostřed čela. Nebudu tam ležet věčně! Měla jsem jít. Tenkrát to ještě šlo. Jenže ke komu vlastně? Kdo z nich by mi to uvěřil? Neprojevovali o nás zájem. Vždyť kolik týdnů trvalo, než tě ve městě začali postrádat. Potom krátká informace ve zprávách.…

I_obalka_R51_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R51_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte