Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Redakce Dopisy

Dopisy

100

Respekt 42/2018

Musím vám upřímně a velice poděkovat za skvělé aktuální číslo ke 100. výročí republiky. Přikázala jsem našim potomkům, aby si určitě tento výtisk koupili, protože jim ten náš nedám. Jedna větev rodu už mi hlásila splnění úkolu.

Reklama
Reklama

Marie Koukalová, Slavkov u Brna

Despekt / Zbytečná přejmenování stanic

Respekt 42/2018

Mám rád rubriku Respekt/Despekt, jen v tomto čísle mi Despekt k přejmenování stanic metra nesedí. Jako rodilý Malostraňák jsem si nikdy nezvykl na záměnu Klárova za Malostranskou, Špejcharu za Hradčanskou nebo Anděla za Moskevskou. V sedmdesátých letech dostávaly stanice názvy podle sovětského vzoru (Leninskaja, Komsomolskaja), po děvětaosmdesátém se přejmenovaly ty se „závadným obsahem“, ale ostatní se nechaly ve své podivné formě. Přimlouvám se za návrat Klárova, Olšan, Špejcharu, ať jej navrhuje kdokoli.

Luboš Svítil

Respekt / Protest v katedrále

Respekt 43/2018

Opravdu si myslíte, že pokleknout během mše před oltář v podprsence s nápisy na těle je dobrý způsob protestu? Když se někdo chová při mši v katedrále nevhodně, zasluhuje respekt protestovat tím způsobem, že se tam budu chovat nevhodně také? Máme soutěžit v tom, kdo se bude chovat urážlivěji a komu za to více lidí zatleská?

Milan Zamazal

Upřesnění

V minulém čísle jsme uvedli nepřesně název knihy autorky Jednoho dne Zuzany Pechové, správně mělo být Plotýnka a já.

V článku Duby, Smetana a hračky (Respekt 42/2018) jsme uvedli, že Národní divadlo se „z všeobecné slavící vlny pozoruhodně vymyká“, když 28. října večer v historické budově ND uvádí „italskou operu o lásce amerického vojáka a japonské dívky“. To ovšem není přesné. ND sice skutečně uvádí Pucciniho operu Madam Butterfly, zároveň ale v den výročí vzniku republiky na Nové scéně ND uvede hru o českém legionáři Plukovník Švec, kterou její autor Rudolf Medek napsal při příležitosti deseti let ČSR, doprovozenou výstavou o autorovi, hlavním hrdinovi i československých legiích. Den před výročím uvede opera ND nově nastudovanou Smetanovu operu Libuše.

Za nepřesnosti se omlouváme.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte