Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Téma

ANO promýšlí, jak dál udržet voliče ve střehu

Bezprostředně poté, co se předminulou sobotu Andrej Babiš dozvěděl, že ANO nebude mít v Praze dostatek hlasů na obhájení primátorského křesla, zatímco jinde v Česku uspělo, předstoupil před novináře. Kvůli propadu v hlavním městě nebyl sice kdovíjak nadšený, jinak na něm ale byla znát spokojenost. ANO regionálně posílilo a upevnilo tak svoji pozici na politické scéně.

V krátkém projevu Babiš řekl, že je to i proto, že jeho vláda šlape, a pochválil svoji spolupráci s Janem Hamáčkem. Jak tvrdí lidé z Babišova okolí, premiér v ní chce pokračovat i nadále. Cílem je prezentovat se před voliči jako lídr, kterému jde o stabilitu. S Hamáčkem se mu navíc údajně spolupracuje daleko lépe než s jeho předchůdcem Bohuslavem Sobotkou, což je vidět i navenek. Zatímco se Sobotkou se na veřejnosti očerňovali, s Hamáčkem pro sebe mají zatím jen slova uznání.

Babiš je údajně ochotný Hamáčkovi, když si o to řekne, nabídnout před březnovým sjezdem ČSSD nějaký programový ústupek, aby ho uvnitř jeho partaje posílil. Vadí mu totiž méně než jeho vnitrostraničtí oponenti. Hamáček je pro Babiše ideální partner, ve vládě mu příliš neoponuje, je v podstatě neviditelný, Babiše nijak neohrožuje. Tím, jak se ANO posunulo do levé části politického spektra, navíc ČSSD odčerpává voliče.

Před komunálními volbami sice Babiš a někteří další politici ANO začali vstřícněji mluvit také o ODS, hlavním důvodem ale mělo být – jak zaznívá z ANO – připravit si půdu pro spolupráci na jednotlivých radnicích…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
Respekt_42_2018
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

vedoucí rubriky, Fokus

kundra 300
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte