35-kom
Donald Trump • Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Americký prezident Donald Trump byl zvolen do úřadu, přestože si o něm jeho voliči nemohli dělat žádné velké iluze. Ani to dost dobře nešlo. Před volbami byla například známá nahrávka, na níž dává tehdejší kandidát najevo, co si myslí o ženách a kam může díky své proslulosti kterékoli z nich beztrestně sahat. Trump také jako první kandidát odmítl dát národu nahlédnout do svého účetnictví, což si šlo jen stěží vyložit jinak, než že v účtech něco nesedí. Když ho jeho protikandidátka obvinila, že se aktivně vyhýbal placení daní, odpověděl jí, že jenom do posledního písmene využíval děr v zákoně, z čehož vyplývá, že je chytrý. Ne, žádného Mirka Dušína si Američané do úřadu nezvolili a museli to vědět. A právě tahle skutečnost možná rozhodne o tom, jestli se Donald Trump v Bílém domě udrží až do konce svého mandátu.

Šmankote

Uplynulý týden pro amerického prezidenta totiž rozhodně dobře nevypadal. Shodou okolností prakticky ve stejný okamžik padli v rámci vyšetřování možné spolupráce Trumpovy prezidentské kampaně s Ruskem do jámy vlastní trestné činnosti dva klíčoví muži Trumpova týmu. Bývalý šéf jeho kampaně Paul Manafort byl shledán vinným z osmi trestných činů: daňových úniků, bankovních podvodů a zamlčení existence zahraničního bankovního konta. Politickému poradci nyní hrozí mnoho…

I_obalka_R35
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R35
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Sobota

redaktor, zahraničí

sobota2
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1838

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte