Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Všichni Babišovi blízcí

Premiér se obhajuje kompromitováním spravedlnosti

Prověřování možného podvodu při udělení evropské padesátimilionové dotace pro luxusní farmu premiéra Andreje Babiše už dávno překročilo hranice běžného trestního řízení a stalo se součástí našeho politického života. Oprávněnost dotace pro Babišovo Čapí hnízdo není velkou částí české veřejnosti posuzována věcně tím, co zjistila policie, státní zástupci a vyšetřovatelé evropské agentury pro odhalování podvodů s unijními fondy OLAF, ale emocemi. Není divu, jedním z podezřelých je populární šéf vlády – a vyšetřovací spis i v médiích zveřejněná závěrečná zpráva agentury OLAF jeho voličům vzkazují, že vyslali do správy státu možného podvodníka. Stejný vzkaz řeší Babišovi spolustraníci a spojenci v politice. A dělají vše pro to, aby možný zločin svého šéfa – a svou lhostejnost k němu – co nejvíce relativizovali a zamlžili.

Partnerské podniky

Padesátistránková zpráva OLAF podpořila svými závěry směr tuzemského vyšetřování možného Babišova podvodu a zneužití evropských peněz. Vyšetřovatelé OLAF s českou policií a státními zástupci spolupracovali a jejich pohled na zneužití dotace se v mnohém překrývá. OLAF nepochybuje, že žádost o dotaci na Čapí hnízdo nebyla oprávněná a prošla jen díky nepravdivým údajům, takže ji EU nevyplatí, a to ani v případě, že by české soudy Babiše a dalších deset obviněných osob nakonec osvobodily.

Odmítnutí oprávněnosti dotace postavil OLAF především na dvou důkazech. Zaprvé, akcie farmy vlastnil původně Agrofert a pár měsíců před podáním…

I_obalka_R03
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R03
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte