Prezidentská debata, DOX, 20.12.2017
Fronta na jedno křeslo. (Soupeři Miloše Zemana, chybí Mirek Topolánek) • Autor: Matěj Stránský

Zatímco se většina Čechů připravovala na silvestrovské oslavy, Michal Horáček myslel na něco úplně jiného. Jak se co nejlépe připravit na televizní debatu se všeobecně vysmívaným mluvčím současného prezidenta? Jeho protikandidáti ji zhusta odmítli jako nedůstojnou, on se jí ale rozhodl po svátcích zúčastnit. V jednu odpoledne v poslední den roku 2017 se Horáček sešel v pronajatém bytě na Národní třídě s nejbližšími spolupracovníky a až do sedmi večer probírali taktiku.

Pro Horáčka to byla jedna z posledních šancí, jak zvrátit nepříznivý trend v preferencích, v nichž zaostává za Milošem Zemanem a bývalým šéfem Akademie věd ČR Jiřím Drahošem. Do historicky druhé přímé volby prezidenta zbývá pět dní a všichni kandidáti na poslední chvíli zkoušejí strategie, jak povyskočit nahoru. Relevantní soupeři současného prezidenta jsou – s trochou přísnosti – čtyři. Jiří Drahoš zatím s náskokem vede, bude se snažit udržet si pozici a v nejlepším případě umazat ztrátu na Miloše Zemana. Zbylá trojice kandidátů má jedinou starost: najít recept, který jim dá šanci na druhé kolo. Každý z nich na to však musí jinak.

Vzhůru do útoku

Michal Horáček se dlouho jevil jako muž, který by mohl být hlavním vyzyvatelem Miloše Zemana. Ze všech prezidentských kandidátů se do boje přihlásil jako první, již v listopadu 2016, tedy téměř rok a půl před samotnou volbou. Sepsal program, představil poradce z řad respektovaných osobností, otevřel si transparentní účet, oznámil, že celou kampaň si…

I_obalka_R01
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte