Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Téma Prezidentské volby 2018

Prezidentské eso

Kandidáti boje o Hrad horečně hledají recept, který by je mohl vynést do druhého kola

Prezidentská debata, DOX, 20.12.2017
Fronta na jedno křeslo. (Soupeři Miloše Zemana, chybí Mirek Topolánek) • Autor: Matěj Stránský

Zatímco se většina Čechů připravovala na silvestrovské oslavy, Michal Horáček myslel na něco úplně jiného. Jak se co nejlépe připravit na televizní debatu se všeobecně vysmívaným mluvčím současného prezidenta? Jeho protikandidáti ji zhusta odmítli jako nedůstojnou, on se jí ale rozhodl po svátcích zúčastnit. V jednu odpoledne v poslední den roku 2017 se Horáček sešel v pronajatém bytě na Národní třídě s nejbližšími spolupracovníky a až do sedmi večer probírali taktiku.

Pro Horáčka to byla jedna z posledních šancí, jak zvrátit nepříznivý trend v preferencích, v nichž zaostává za Milošem Zemanem a bývalým šéfem Akademie věd ČR Jiřím Drahošem. Do historicky druhé přímé volby prezidenta zbývá pět dní a všichni kandidáti na poslední chvíli zkoušejí strategie, jak povyskočit nahoru. Relevantní soupeři současného prezidenta jsou – s trochou přísnosti – čtyři. Jiří Drahoš zatím s náskokem vede, bude se snažit udržet si pozici a v nejlepším případě umazat ztrátu na Miloše Zemana. Zbylá trojice kandidátů má jedinou starost: najít recept, který jim dá šanci na druhé kolo. Každý z nich na to však musí jinak.

Vzhůru do útoku

Michal Horáček se dlouho jevil jako muž, který by mohl být hlavním vyzyvatelem Miloše Zemana. Ze všech prezidentských kandidátů se do boje přihlásil jako první, již v listopadu 2016, tedy téměř rok a půl před samotnou volbou. Sepsal program, představil poradce z řad respektovaných osobností, otevřel si transparentní účet, oznámil, že celou kampaň si…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte