13-profil-krnda
Adriana Krnáčová • Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Elegantní padesátnice v zelených šatech s bílými puntíky působí na jednání pražských zastupitelů poněkud ztraceně. Zatímco její kolegové z jedenáctičlenné rady občas odběhnou z pódia konzultovat body jednání s kolegy a společně se sklánějí nad papíry, Adriana Krnáčová je většinu času sama. Politici a úředníci, kteří primátorku Prahy během končícího čtyřletého období poznali, se shodují, že rozhodně není týmový hráč. Přitom právě „tým profíků na magistrátu“, který „prostě postavíme“, byl jejím hlavním heslem, když se před čtyřmi lety usmívala z billboardů se šéfem ANO Andrejem Babišem. Před pár dny Adriana Krnáčová oznámila, že chce být primátorkou znovu. Důvodem je chuť, aby „dokončila to, co začala“. A zbývá otázka, co „to“ vlastně je.

Rozum nade vše

„Koalice znovu předvádí, jak není schopná se dohodnout,“ glosují průběh březnové schůze zastupitelé opoziční ODS. Právě přišel na řadu bod „výstavba metra D“. Jeho podstata je výbušná, jde o miliardy a o to, jak bude vypadat okolí budoucích stanic. Rada (pět lidí v ní má ANO a po třech ČSSD a Trojkoalice Zelených, lidovců a Starostů) přišla s návrhem, že dopravní podnik se při přípravě stavby „déčka“ spojí do společného podniku s vlivnou investiční společností Penta.

Radní se shodnou, že soukromník bude pozemky vykupovat pružněji, může vyjednávat a případně nabídnout vyšší cenu než pravidly sešněrovaná městská firma. Jenže návrh, jak upravit vztahy mezi městem a soukromníky, s nímž přišel náměstek pro dopravu Petr…

I_obalka_R13_OPRAVA
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R13_OPRAVA
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte