Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Komentáře

Jak se zbavit Trumpa

K porážce trumpovského kultu nemusí stačit ani prokázaná obvinění

Je úplně jedno, jestli právnička Natalja Veselnickaja napojená na ruskou vládu a žádající zrušení protiruských sankcí poskytla nebo neposkytla synovi Donalda Trumpa výbušné „kompro“ o protikandidátce jeho otce Hillary Clinton. Na celé aféře, jež vyšla najevo v uplynulých dnech, je podstatné, že Trumpovi lidé, v tomto případě jeho vlastní syn, doložitelně chtěli během loňské předvolební kampaně spolupracovat s ruskou vládou na ovlivnění výsledku prezidentských voleb. Nepopírá to už ostatně ani samotný Trump senior. „Politika není nejčistší byznys, tak to ale chodí,“ prohlásil minulý týden. (Jak znovu upozorňuje ve svém komentáři Fareed Zakaria na str. 15, velmi podobně Trump argumentuje, když hájí svůj lhostejný přístup k faktu, že Vladimir Putin fyzicky likviduje své protivníky).

Trumpovi odpůrci teď mají poprvé v ruce nezvratné důkazy, že současná administrativa USA je otevřená spolupráci s historicky nejvýznamnějším nepřítelem Ameriky i celého Západu. Spekulace skončily, zbývá pouze odhalit celý rozsah proruské orientace. A pak samozřejmě přichází na pořad dne otázka, co dál.

Kultovní síly

Trumpovu možnou součinnost s Rusy nyní zkoumá tým vedený nezávislým vyšetřovatelem Robertem Muellerem, který snad nakonec skutečně odhalí celé temné zákulisí Trumpova mocenského světa. I když ale Mueller – tedy pokud ho Trump prostřednictvím ministerstva spravedlnosti dřív nezbaví funkce – vrhne úspěšně světlo do temnoty, jeho pravomoci tím končí. Další odpovědnost za…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte