Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Fokus

Za všechno může Pelta, pošli to dál

Co se děje v případu zatčeného sportovního bosse

V bohaté a mocné fotbalové asociaci (FAČR) se má za tři týdny volit nový šéf. Její dosavadní předseda Miroslav Pelta, jedna z nejvlivnějších postav tuzemského sportu, je už deset dní ve vazbě a o jeho pozici se strhl viditelný souboj. Peltovy finanční aktivity ve fotbalové asociaci jsou hlavním důvodem, proč si obvinění z dotačních podvodů vyslechla i sama FAČR, a její vedení se teď v sebezáchranné operaci snaží od Pelty odříznout. Jednou z cest tohoto řezání může být i snaha vzbudit dojem, že trestné činnosti se dopouštěl pouze nepopulární předseda. Z toho, co dosud o vyšetřování víme, ale rozhodně není jediným cílem zájmu policistů a státních zástupců.

Ziskem byl vliv

Je to už deset dnů, co policie ke všeobecnému překvapení zatkla několik známých osobností zdejšího veřejného života – kromě Pelty ještě třeba předsedu České unie sportu a vlivného právníka Miroslava Janstu, sociálnědemokratického politika kamarádícího se s premiérem Karla Březinu, náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou a další. Vzápětí jsme se dozvěděli, že v případu jde o machinace se státními dotacemi pro sport. Z nich nakonec byli obviněni jen Pelta, Kratochvílová a bývalý vysoký úředník ministerstva Zdeněk Bříza; další zatčení byli po výslechu propuštěni na svobodu.

Minulý týden přinesly noviny informace, z nichž se zdá, že hlavním hrdinou machinací byl právě Pelta. S náměstkyní ministerstva školství Simonou Kratochvílovou se měl Pelta scházet od léta loňského roku v Peltově…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte