Martin Fafejta
Martin Fafejta

Prezidentem se sice nestanu, protože doma by chtěli, abych to dělal jen v pondělky a v úterky a o sudých víkendech, a to mi přijde hloupé, ale kdybych jím byl, tak bych sídlo prezidenta přestěhoval někam na půl cesty mezi Prahu a Olomouc. Třeba na tvrz Mrdice u Heřmanova Městce (za tip děkuji paní Lence Rubenstein). Prezident stejně nemá moc pravomocí, tak nemusí mít hrad, tvrz postačí, a navíc, jaký terorista by jezdil do Mrdic? A Hrad by se mohl celý, úplně celičký otevřít veřejnosti.

Jako prezident bych sice byl vtipnější než ten současný (uznávám, že to není vůbec těžké), ale vyjadřoval bych se jen k věcem, kterým rozumím, takže bych kupříkladu netvrdil, že minipivovary dělají kyselá piva. Prezident má hrát roli prezidenta, ne obecního blba.

Stát, na rozdíl od firmy, je postaven na solidaritě.

Tweetni to

Do veřejné debaty bych vstupoval především tehdy, když by bylo nutné podpořit někoho slabšího. Třeba děti a jejich rodiče, kteří touží po inkluzi. Nebo pacienty, kteří potřebují léčebné konopí. Nebo rodiče, kteří si nemohou osvojit dítě, s nímž žijí a které vychovávají, protože jsou stejného pohlaví jako jejich životní partner, biologický rodič dítěte. Nebo matky, které marně čekají na výživné, a otce, kteří se nemohou vídat se svými dětmi tak, jak by chtěli, i když by to byli dobří tátové a jejich děti by je potřebovaly. A snažil bych se být korektní. Možná ne pokaždé politicky, ale určitě lidsky.

Nechtěl bych společnost štěpit, ale…

I_obalka_R11_oprava1
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R11_oprava1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte