Respekt • Despekt

Respekt:

Dopis od Marksové

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová rozeslala živnostníkům dopis, v němž upozorňuje na tikající bombu. Minimální odvody na sociální zabezpečení, jež si mnozí z živnostníků platí, budou v budoucnu znamenat velmi nízké, šestitisícové penze. Marksová radí odvody zvýšit nebo si spořit privátně. Naléhavě podaná informace s podpisem ministryně může mnohým pomoci riziko chudoby ve stáří řešit.

Despekt:

Pořád slabá angličtina

Poradenská společnost KPMG, která prověřuje pro různé firmy uchazeče o zaměstnání, uvádí, že pouze 56 procent lidí zvládne požadavky na znalost angličtiny. Číslo připomíná, že výuka klíčového světového jazyka je v Česku navzdory různým formálním zlepšením (třeba výuka od raných tříd základní školy) stále poměrně slabá. Češi zvládají jen základní znalosti potřebné k povrchní komunikaci nebo surfování na internetu. Nevěří si a neumí v angličtině psát nebo zvládat složitější debaty.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte