Samsung Unpacked 2016
Slavnostní uvedení telefonu Galaxy Note 7 druhého srpna v New Yorku. • Autor: WireImage

Devětatřicetiletého Shawna Mintera z Richmondu ve Virginii probudil uprostřed noci podivný zvuk. „Znělo to jako ohňostroj nebo kosmická loď před startem. Vyskočil jsem z postele a spatřil rudý záblesk. Hned nato se můj telefon začal tavit a prskat,“ vzpomínal Minter pro deník The Guardian. Jeho Galaxy Note 7, chlouba, již Samsung v létě nasadil proti novému iPhonu, který se teprve chystal na trh, přitom spořádaně odpočíval na nočním stolku. Nikdo se jej nedotýkal, nedobíjel se.

O tom, že nové samsungy jsou poněkud vznětlivé, se přesvědčily i desítky jiných lidí – jen ve Spojených státech se počet nahlášených případů blížil stovce. Jihokorejský koncern svůj vlajkový model s velkým dotykovým displejem, který fungoval pod vodou a uměl se bezdrátově dobíjet, nakonec úplně odepsal. Příčinu potíží však firma neoznámila, její specialisté ji prý stále neznají.

Jsme svědky škobrtnutí, nebo je to odraz hlubších problémů, kdy technologie naráží na své meze? V jednom ze záplavy textů, kterou kauza vyvolala, se deník The Telegraph ptá čtenářů, co by udělali, kdyby jim někdo řekl, že u sebe pořád nosí miniaturní výbušninu. „Nejspíš byste ji okamžitě zahodili nebo přinejmenším drželi na délku paže,“ konstatuje autor článku. Máme tedy ke stresům moderního světa přičíst obavu z mobilů a další elektroniky?

Stačí malá chyba

Současná elektronika je závislá na lithium-iontových bateriích, které se objevily před čtvrtstoletím a od té doby ovládly trh. Dodávají energii nejen…

I_obalka_R43
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R43
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Uhlíř

redaktor

uhlir

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte