„Pot je, že špeky brečí.“ „Zadek, jaký chcete, nezískáte tím, že na něm budete sedět.“ „Vymlouvání spálí nula kalorií.“ Když se sejdou trenéři fitness, je prostě zábava. Nejdřív si vymění pár pravd o životě a fitnessu, což je nakonec jedno a totéž, pak si porovnávají, kdo má bělejší zuby. Když se už zábava pořádně rozjede, začnou vymýšlet nové fitness produkty. Chytají se smíchy za břišáky, až jsou z toho high. A co třeba cvičení bez tíže?

Jenže na tenhle večírek se připletli holky a kluci z marketingu. Neznají tolik pravd o životě a zuby nemají tak bílé, ale o to ostřejší. Když ucítí kořist, jdou po ní. A kdo je lepší kořist než dnešní městský člověk, který si tak strašně přeje být dokonalý. Který se ani chvíli nesmí nezlepšovat. Jehož hnacím motorem je sebeaktualizace, potřeba stahovat lepší a lepší verze sebe sama stejně nutkavá, jako mají jeho oblíbené produkty z iOS.

A tak vznikla antigravitační jóga, létací jóga, aerojóga. Jsou to různé marketingové názvy pro cvičení jogínských ásan, při nichž jsou cvičenci zavěšeni do látkových hamak. Mohou tak jednoduše praktikovat obrácené jogínské pozice hlavou dolů, v nichž je organismus zbaven tíže, uleví se srdci i vnitřním orgánům, okysličí se mozek a napne pokožka. Cvičenci odcházejí s pocitem, že zvládnou překonat všechno včetně gravitace. „Narodili jste s křídly.“ „Chcete změnit svůj život? Změňte úhel pohledu.“

A už to lítalo. Jenže postupně si trenéři začali všímat, že lidi raději meditují, než cvičí. Co s tím?…

I_obalka_R37
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R37
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1258

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte