73_JEDENDEN_archiv TRK z.s.

Mobil slabě zazvoní. Otevřu okno a s hrnkem horké kávy usedám před monitor. Očekávaný e-mail nedorazil. Volám. Nikdo to nebere. Zkouším jiné číslo. Zásah. Pracovník ministerstva kolegovi vzkaz vyřídí. Už rok mám dluh několik milionů korun, který se má do konce února splatit. A peníze na kontě spolku, v němž jsem jednatelkou, stále nejsou.

Vyřizuji e-maily, připravuji podklady na jednání s nadací, která nám peníze půjčila, a vyrážím. Hodnotím projekt, předkládám statistiky a plány na jeho pokračování. Mluvím o nadšených lidech v Trnavě, Chrudimi a Jihlavě, kteří chtějí projekt uspořádat i u sebe. Ubezpečuji, že zapůjčené peníze nejsou ohroženy. Evropská dotace byla uzavřena bez výhrad. Věřím, že vše vrátíme v termínu. Loučíme se s úsměvem.

Cestou kupuji mléko. Doma, a tudíž i v práci došlo. Volá účetní, pojede kolem a zastaví se pro podklady k DPH. Fajn. Mám je skoro pohromadě, jen vytisknout lednové výpisy z banky. Tisknu výpis korunového účtu a otevírám ten eurový. Zírám na monitor, několikrát mrknu. Částka nezmizela. Píšu SMS a e-mail do nadace, že peníze už máme na kontě a obratem je pošleme.

Běžím za svým milým, který se venku rýpe v záhonku. Objímám ho, sděluji mu radostnou novinu a běžím zpátky. Obvolávám svoji i jeho rodinu. Všem se ulevilo. Náš malý spolek nemá žádný majetek, kterým by za půjčku mohl ručit. Tak jsem ručila vlastním. Volám kolegyni Martě. Bez ní by se projekt nepodařil. A poradkyni pro dotace Lucii. Přijíždí účetní, předáváme si podklady,…

I_obalka__R10_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka__R10_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte