Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Anketa

Jaký nejlepší dárek jste dostali?

Jiří Grygar

Jiří Grygar

astronom

Nejlepší dárek jsem dostal od rodičů na poslední válečné Vánoce 1944. Byla to knížka Josefa Pospíšila Vesmír novýma očima. Naučil jsem se ji do Nového roku prakticky nazpaměť. Rodičům jsem oznámil, že budu hvězdář. Nebrali to tehdy vážně, ale já ano, a nelituji.

Rebeka Němcová

Rebeka Němcová

žákyně, 6 let

Já jsem ještě nikdy žádný nejlepší dárek nedostala. Přeju si opravdickýho živýho koně. Ale kromě toho jsem dostala ponožky s šatama, co se mi hrozně líbily, ponožky měly okolo ozdobu a byly červený a šaty byly taky červený s černým.

Alef Pražský

Alef Pražský

buddhista, cvičitel jógy a potápěč

Ten nejlepší dárek v životě jsem si dal sám, a je to svoboda. Před šesti lety jsem podal výpověď z korporátního džobu, koupil si levný lístek kolem světa a vydal se hledat lepší místo pro život. Našel jsem ho v Thajsku na ostrově Ko Phi Phi, kde se cítím konečně šťastný, vedu tu potápěčské centrum a učím jógu a meditaci.

Marek Vácha

Marek Vácha

katolický kněz, bioetik

Měl jsem úplně první mši jakožto novokněz a vycházel z kostela ve zlatavém ornátu naplněn vznešenými myšlenkami. Chlapci venku – v samém centru Brna – již čekali a vložili mi do ruky kus provazu, na jehož druhém konci byl uvázán kůň, jakože dar. Abych následné události shrnul, dnes se na to již dobře vzpomíná jako na veselou historku.

Michaela Marksová

Michaela Marksová

ministryně

Z dětství si pamatuji, že mě nejvíc uchvátila Rubikova kostka, kterou otec tenkrát sehnal v Budapešti, bylo to na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let a z kostky se stal obrovský hit, u nás však nešla sehnat.

Dita Pecháčková

Dita Pecháčková

kulinářská novinářka

Moje první auto, starý, ale červený Peugeot 205. Stál na zahradě u chalupy, ovázaný mašlí a s velkým číslem na boku: 23. Tolikáté jsem měla narozeniny. Od té chvíle jsem svobodná, nemusím jezdit metrem, tramvají, nemusím potkat nikoho, koho nechci. Každý den to oceňuji.

Karel Janeček

Karel Janeček

podnikatel

Obraz životního stromu. Dostal jsem ho ke svým dvakrát dvacátým prvním narozeninám od své celoživotní přítelkyně Markéty. Přišlo jí moc nespravedlivé, že dělám pro společnost tolik věcí, téměř nikdo to neví a ona ještě čte proti mně pomluvy a bláboly. Rozhodla se proto přehledným způsobem zobrazit mé projekty a aktivity. Strom namaloval výtvarník Jiří Plass.

Markéta Pilátová

Markéta Pilátová

spisovatelka

Mončičák, tedy plyšová opička Monchichi, najít tohle pod stromkem bylo pro osmiletou holku za „totáče“ nejvíc. Tak intenzivní záblesk štěstí už se Vánoce nikdy nezopakoval. Radost nezkalilo ani to, že mu náš pes hned druhý den ukousl palec.

Jan Hřebejk

Jan Hřebejk

režisér

Asi když se mnou moje (budoucí) žena na moje třicátiny (nečekaně) zůstala (poprvé) přes noc.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte