Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Johnny Depp září pod slizkou slupkou

V gangsterce Black Mass se Johnny Depp přerodil do nové podoby

49_DEPP_profimedia
Johnny Depp • Autor: Album, Profimedia

Johnny Depp tak dlouho nestárl, až nás najednou překvapí, že ve svých dvaapadesáti hraje muže přibližně svého věku. Nebo jsme si toho jen nevšimli pod všemi maskami, které za poslední roky nosil. Každopádně, novým filmem Black Mass: Špinavá hra, v němž ztvárňuje legendárního bostonského mafiána Jamese „Whiteyho“ Bulgera, se symbolicky uzavírá jedna dlouhá etapa v kariéře herce, který je nejméně typickou hollywoodskou megastar.

Až doposud hrál převážně podivíny, v jejichž nitru se ukrývá křehká duše, kdosi poraněný a opuštěný, jenž v nás nakonec vyvolává lítost. Pokaždé byli jiní, ale v jádru stejní; stydlivé i excentrické rockové hvězdy, jakou se sám Depp cítí být a jak se chová mimo scénu. Začalo to Střihorukým Edwardem a pokračovalo to až k Willymu Wonkovi z Karlíka a továrny na čokoládu. Plešatý Bulger je naproti tomu „čistý kriminálník“, zosobněné zlo, nevypočitatelný psychopat, který nebudí ani špetku soucitu. A když přece jen tu a tam vyjevuje zájem o druhé nebo lituje smrti svého malého syna, zdají se být jeho emoce a vysvětlování morální zásad zcela absurdní a v protikladu ke zbytku jeho veškerého jednání. Depp nás vždy vedl k tomu hledat v monstrech stopy lidskosti a pochopit jejich izolovanost od světa, nyní nás čeká čelní srážka s něčím skrz naskrz prohnilým; s někým, kdo v sobě lidství dokonale ubil.

Bulger nebyl mafiánský kmotr, který se stará o početné rodinné ovečky, ale vlk samotář, jenž chápal zločin jako byznys, v němž se…

I_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte