Fuck Up night Praha 2015
Fuck Up night Praha 2015: Měl jsem milion a už ho nemám • Autor: Milan Jaroš

Jsme národ Járy Cimrmana – „pionýra slepých uliček“ –, proto bychom měli umět ocenit význam chyb, kterých se dnes a denně dopouštíme. Místo toho se nám však stále zdá, že přiznat chybu znamená přivodit si konec kariéry. A to v tom lepším případě. Jsou ale lidé, kteří se vydávají opačným směrem a o svých slavných prohrách veřejně vyprávějí. Neúspěch je totiž velmi často předpokladem k úspěchu.

„U některých pozic, typicky ve vedení firem, část osvícených zaměstnavatelů příliš nevěří lidem, kteří neprošli nějakou výraznou životní či kariérní krizí,“ vysvětluje analytik kariérního portálu Jobs.cz Tomáš Ervín Dombrovský. „Kromě zkušeností jsou také již svým způsobem prověřeni, že náročné situace dokážou ustát.“ Celý článek Silvie Lauder si můžete přečíst v rubrice Téma.

Reklama
Reklama

I_obal_R45_2015
Respekt 45/2015 • Autor: Respekt

V čísle bych vám také rád doporučil rozhovor Petra Třešňáka s londýnským psychiatrem Rogerem Kennedym, který má jedinečnou zkušenost s rodinami v krizi a mimo jiné radí soudům, komu v problematických případech svěřit dítě do péče. Petr se ho proto ptá, jestli existuje nějaké univerzální doporučení.

„Většinou mě volají jako takovou poslední autoritu, která má situaci posoudit. Žádný jednoduchý recept není. Dnes se hlavními pečovateli čím dál častěji stávají muži nebo soudy volí různé formy střídavé péče, to je jasný trend. Nedá se obecně říct, zda je pro dítě lepší vyrůstat s matkou, či otcem, vždy záleží na situaci v konkrétní rodině a kvalitě rodičovství. Jen v jednom případě se obvykle přikláním k matkám – u velmi malých dětí.“

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery

šéfredaktor

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte