Nový web a aplikace Respektu Nový web a aplikace Respektu • Autor: Respekt

Lidé v médiích se dlouho přeli (a někde stále přou), jestli tištěné tituly zaniknou a nahradí je ty digitální. My se přít nechceme, protože tištěnou i digitální formu vnímáme jako různé dopravní prostředky mířící ke stejnému cíli: čtenářkám a čtenářům. Zkrátka tak jako někdy volíte cestu vlakem, autobusem či autem, někdy volíte četbu ve čtečkách, na internetu či na papíře. Musíme sebekriticky přiznat, že po dlouhá léta naše digitální „mašina“ připomínala spíše koněspřežku a ne moderní dopravní prostředek. A jsme rádi, že už to neplatí.

Posledních pět let zamotalo všem, kdo se pohybují v médiích, pořádně hlavu. Jako by neplatily žádné obchodní zákonitosti, které v branži fungovaly posledních sto let. Jenže jak rozvířený prach usedá, ukazuje se, že řada podstatných věcí se nezměnila. Ano, mnoho čtenářů například opouští tištěná vydání různých titulů, ale nemizí jejich zájem o informace. Každým rokem dramaticky narůstá počet lidí, kteří čtou média v mobilech. A nejde jen o rychlé zpravodajské weby, i časopisy jako The New Yorker či Die Zeit překvapeně oznámily, že mezi jejich nejčtenější články na internetu patří ty nejdelší texty. A to je skvělá zpráva.

Reklama
Reklama

Spisovatel, novinář a vizionář Walter Isaacson před lety v rozhovoru pro Respekt řekl, že „zlatý věk žurnalistiky se vrátí v okamžiku, kdy si lidé zvyknou na to, že za články se platí“. A aby se tak stalo, musí prý média vymyslet co nejjednodušší přístup ke svým článkům na digitální platformě.

Přesně touto ideou jsme se řídili, když jsme nedávno provedli zásadní inovaci našich aplikací na čtečkách a smartphonech a minulý týden představili zcela nové stránky www.respekt.cz. Číst Respekt nikdy nebylo snazší než nyní.

Na našem webu můžete číst každý den aktuální texty zdarma, ale také si předplatit Respekt či koupit jednotlivá čísla. Grafická úprava je tak čistá a odezva stránek tak rychlá, že i když budete číst článek z pondělního vydání časopisu, nebudete mít vůbec dojem, že držíte v ruce smartphone. Vše se automaticky přizpůsobí vašemu přístroji.

Máme radost, že zejména našim předplatitelům můžeme nabídnout komfort, který jinde nenajdou. Respekt mohou číst na papíře, na webu, ve čtečkách a mobilech, dokonce je jim k dispozici i audioverze, pokud mají chuť. Mohou se ponořit do našeho archivu zahrnujícího texty od roku 1990.

Naším mottem je nezjednodušovat psaní, ale zjednodušovat cestu ke čtení.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,
inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery,
šéfredaktor

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2252

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte