sipky
sipky • Autor: Respekt

RESPEKT

RESPEKT
respekt • Autor: Respekt

Přísněji proti čtyřkolkám

Stát se rozhodl zakročit proti milovníkům jízdy na čtyřkolkách. Ti velmi často ignorují zákazy vjezdu do lesa a jezdí i do míst, která stát chrání jako cenné přírodní lokality. Ministerstvo životního prostředí proto připravuje normy, které by měly zásadně zvýšit pokuty za jezdění na čtyřkolkách do nepovolených míst. Místo dnešního tisíce korun pokuty by hrozil postih až sto tisíc.


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

Očkování je povinné

Nejvyšší správní soud rozhodl, že očkovat dítě hexavakcínou je povinné. Vyhověl stížnosti ministerstva zdravotnictví. Soud sice uznal, že očkování stejně jako jakýkoli jiný lékařský zákrok má svá rizika, to ale není důvod k jeho odmítnutí. Právě hexavakcína ale budí rozpaky. Vystavit organismus šesti chorobám naráz je nápor, navíc přinejmenším látka proti žloutence B je pro malé děti zbytečná. „Pravdou je, že riziko získání virové hepatitidy B v dětství je u nás velmi malé,“ řekl před časem předseda České vakcinologické společnosti Roman Prymula.

 

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte