Není to žádný překlep – nejedná se o duchy. Jedná se o bychy. Ne však o ty, které je pozdě honiti, jak stanoví jedno přísloví. Jedná se o naši celonárodní lásku k bychům, kteří jsou schopni vyřešit cokoli. Teď bych (už to začíná!) zbytek mi určených úderů mohl věnovat seznamů všech těch bychů, díky nimž by… ne – to nejde: jednou tenhle podmanivý podmiňovací způsob vyslovíte a je to jak kouzlo – pasuje na všechno. A dovede být i smrtící. V lepším případě návykový. Nebo se snad všechny ty herny a kasina týkají něčeho jiného? Zkuste zajít někam, kde mají automaty, a všímejte si očí těch, kdo hrají. Jelikož i jeden český pokerista vyhrál v pokeru miliony, neodolal jsem a na jeden televizní přenos se podíval. I s vědomím, že ti hráči jsou profesionálové, které určitě žádní bychové (není lepší byši?) nezajímají. Pokoušel jsem se při tom výrazy těchto profesionálů porovnat s výrazy třeba basketbalistů, hokejistů, dokonce i golfistů – byť u nich patří k profesionálnímu chování tzv. poker face neboli po česku kamenný ksicht, aby se třeba jejich lepší úder nedotkl horšího úderu souseda. Při pokeru nejde o žádnou radost ze hry, si aspoň já myslím. Pokeristi jsou blíž makléřům než hráčům jakéhokoli sportu.


Už dlouho jsem chtěl o kondicionálech něco napsat…

5. - 11. května, č. 19/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

5. - 11. května, č. 19/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte