foto archiv
foto archiv • Autor: Archiv

Ta vůně je přesně TO. A kdo neví co, ať snad ani nepokračuje. Obsahuje tóny trávy a letních pylů a ohořelého cedru spolu s nótami asfaltu, dohromady je to trochu jako navoněný záchodek v kunsthalle, navštěvovaný kulturním publikem. Je to vůně úrovně, vůně pro ty, kdo vědí a po čichu poznají ty, kdo vědí taky. Je to parfém Serpentine a k dostání bude na konci dubna. Pro všechny, kdo vědí, že toto je TO.

Serpentine totiž není jen voňavka, nýbrž je to komplexní dílo, vyvinuté na objednávku londýnské galerie Serpentine Galleries. Galerie se nachází v parku Kensington Gardens v centru Londýna, kde každý rok vzniká malý pavilon. Pojedná ho pokaždé jiný architekt, který je právě v tu chvíli TO a právě pro TO se tam chodí – praktický účel pavilon nemá. Letos ho vytvořil chilský architekt Smiljan Radic a otvírat se bude v červnu. Bude to zřejmě zase apartní architektura, skořepina vznášející se nad terénem, jež v noci zprůsvitní a bude vyzařovat jantarově zlaté světlo, které má přitahovat kolemjdoucí jako lampa můry – samozřejmě jen ty, kdo vědí.


Jenže architektura, i když je pozoruhodná, sama o sobě není ještě úplně TO. Loňský pavilon tudíž v Serpentine Galleries doplnili zvláštní edicí košil a teď to bude speciální parfém. Vůni sestavila japonská firma Comme des Garçons, známá pod nálepkou „Hiroshima chic“, která si jediná troufne na apokalyptické parfémy s vůní…

7. - 13. dubna, č. 15/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

7. - 13. dubna, č. 15/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1321

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte