Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost, Trendy

Husokachna, lvi a tygři

80 profimedia R51 2012 • Autor: Respekt
80 profimedia R51 2012 • Autor: Respekt

Ještě než popřejeme milým čtenářům veselé Vánoce, chtěli bychom je varovat. Varovat před výskytem nebezpečných kříženců, z nichž někteří se mohou ocitnout i na svátečním stole. Uveďme aspoň několik hlavních.

Zaprvé je to ligr. Vznikne křížením lva a tygřice, a patří-li tito k větším kouskům, vznikne obluda o délce až čtyři metry a s nevypočitatelnou povahou. Samec bývá neplodný, ovšem samička může porodit ligřata, která sotva vyklouznou z jejího lůna, mají velikost statného čau-čau. Míra rizika: vysoká. Pak tu máme tygona. Ten se narodí, když se spáří lvice s tygrem, což se ale moc často nestává, protože lvici se tygr zdá většinou příliš mrňavý a nedomrlý. Proto je tygonů na světě údajně jen pět a pravděpodobnost, že by se jeden ocitl právě u vás, není tedy velká. A když, charakter má snesitelný. Někdy je, pravda, rozzlobený, rád se ale také schoulí do klubíčka, nechá se drbat rýžovým smetákem a přede, což však kolemjdoucí omylem považují za zvuk vzdálené technoparty. Míra rizika: střední.

A zatřetí je tu husokachna. Míra rizika: neznámá. Husokachna je tvor, kterého si bez obav bereme domů a pojídáme. V mnoha rodinách je dokonce nositelem smírného kompromisu – když nevědí, jestli na Hod Boží kachnu, nebo husu, zakoupí husokachnu. Už…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 52 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

17. - 30. prosince 2012, č. 51-52/12 • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 52 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.