Důchodová reforma měla být (má být) výkladní skříní reforem této vlády. Pravda, vláda sice plošně škrtá (to ale žádné reformy nejsou) a chce ještě dělat reformu zdravotnickou a zjednodušit daň z příjmu, ale to ještě nemá ani připravené, natož hotové.

A právě způsob představení této „výkladní skříně“ představuje holé neštěstí. V takto průlomové věci člověk očekává, že vláda předvede bezchybnou a elegantní marketingovou kampaň, zaplaví s ní média a ještě udělá nějakou roadshow po republice. Lze si představit brožuru, kterou dostane každý občan do schránky a v níž budou vysvětleny všechny možné pochybnosti, jež mohou kohokoli napadnout. Budou zde vyvráceny hlavní obavy politických i odborných kritiků, osvíceny mnohé detaily apod. Celá taková brožura a kampaň bude mířit na průměrně inteligentní jedince, nikoli na odborníky na účetnictví či absolventy Harvardu. Protože průměrně inteligentních, natvrdlých a ještě ke všemu unavených a nepozorných je nás v této zemi většina.

Místo toho vláda poslala jednu narychlo spíchnutou zprávu do ČTK. Důvod? V kuloárech se mluví o tom, že ODS potřebovala rychle zaplácnout skandál ProMoPro a přehlušit další problémy. Rozhodla se tak upoutat pozornost tím, že se také něco pozitivního dělá, že vláda pracuje, a dokonce má cosi hotového. Jenže kvůli způsobu, jakým byla reforma vypuštěna na denní světlo, máme najednou více otázek než odpovědí. Přitom nevysvětlené „detaily“ jsou tím, co rozhodne, jestli celá…

2011_obalka_R09
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R09
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte