Prodávaly se krásně. Zpěvák Vojtěch Dyk špulící rty na šestiměsíční Klaudii vydělal 95 tisíc, manželé Landovi s malinkým Pavlíkem 45 tisíc a Lejla Abbasová s Andělkou 42 tisíc. „Andělka byla nejmenší bílé děťátko, jaké jsem kdy viděla. Byla hrozně drobounká a tichounká. Byla jsem z ní úplně unesená,“ svěřila se minulý týden šťastná modelka – někdejší mluvčí ministra pro lidská práva – po fotografickém sezení.

Ano, tichounká – ten fakt by měl být celebritám, které přijaly pozvání deníku MF Dnes, aby svlečené do půl těla pózovaly s miminky z pražského kojeneckého ústavu v Krči a výtěžkem z prodeje fotografií pak přispěly na provoz zařízení, trochu podezřelý. Miminka totiž bývají taky pěkně uřvaná a protivná. Ta z kojeneckého ústavu ovšem často nejsou a v tom je právě háček.

Nápad, který vypadá jako chytře vymyšlená charita, je jednak nevkusný. Proč by měla nemluvňata vydělávat na svůj ústav? A proč se mají celebrity svlékat do půl těla, když berou do náruče cizí dítě? Aby půlhodinová návštěva kojence, kterého už nikdy neuvidí, působila na diváka jako intimní kontakt? S přimhouřením očí by se dalo uvažovat, zda účel – tedy získání financí pro kojenecký ústav – v tomto případě právem nesvětí citově vyděračné prostředky. Ale nefunguje to – účel je totiž ještě horší.

Vybírání peněz pro dětské domovy a kojenecké ústavy patří k běžné charitativní praxi a v prvním plánu samozřejmě vypadá pěkně, když…

2011_obalka_R06
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R06
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1553

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte