79_archiv_R02_2010_n.jpg
79_archiv_R02_2010_n.jpg

Je třeba jasně pojmenovat, co je dobro a co zlo.

Ve chvíli, kdy čtete tento článek, už od vypuknutí aféry na ministerstvu životního prostředí uplynula značná doba. K aféře se již vyjádřil kdekdo a samozřejmě se vyrojilo celé spektrum názorů na Libora Michálka, od jednoznačně odmítavých, jež jsou ovšem ve výrazné menšině, až po naprosto nadšené, které – přiznám se, že k mé spokojenosti – výrazně převažují.

Nicméně přes nebývalé rozvíření vod – čtenář odpustí, použiji-li expresivnější mluvu, což nemívám ve zvyku: přesto, že se českou politickou žumpou opravdu řádně zamíchalo, takže hovna vyplavala na povrch – se zase tak moc neděje. Pravda, situace pana Drobila byla neudržitelná a na ministerský post musel rezignovat. Nikoli ovšem na post stranický.

 

Nic nového

Nemluvil jsem s panem premiérem Nečasem osobně, ale podle toho, co se člověk mohl dočíst v serióznějších zdrojích (konkrétně v týdeníku Respekt), pan premiér považuje vystoupení Libora Michálka za jakousi fintu svých odpůrců, snad z Věcí veřejných. Pan Nečas si zřejmě nedovede představit, že by pan Michálek mohl vystoupit z důvodů čistě morálních, nikoli tedy politických. Pro pana Michálka by se samozřejmě nejednalo o nic nového. Už když vystoupil se svým odhalením čachrů kolem IPB v roce 1996, domníval se tehdejší předseda ODS Václav Klaus, že jde o fintu jeho nepřátel či…

2011_obalka_R02
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R02
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte