14-kom-uhli_n.jpg
14-kom-uhli_n.jpg

Když se měl Martin Kocourek stát ministrem průmyslu, moc šťastně nevypadal a zřejmě ani nebyl. Coby šéf dozorčí rady ČEZ měl lépe placenou a mnohem klidnější práci. Nakonec ale premiéru Petru Nečasovi vloni po volbách kývl, ovšem ani poté není úplně jasné, nakolik Kocourka práce ve vládě baví. Výrazně se neprojevuje a charisma či ekonomická odbornost nejsou vlastnostmi, které by se – pokud jimi disponuje – snažil nějak stavět na odiv. Ani jako ekonomický ministr v pravicové, ekonomicky silně profilované vládě rozhodně není to, čemu jsme si zvykli říkat tvář reforem. Těmi jsou jiní a nezdá se, že by to nevýraznému Kocourkovi zásadně vadilo.

14-kom-uhli_s.jpg
14-kom-uhli_s.jpg
V jedné disciplíně však tento mladý ministr ODS přece jen – zdá se – bude vynikat: je to způsob, jak se snaží manévrovat Česko dál od cesty, kterou se ubírají moderní, progresivně a zodpovědně uvažující země. To se dá ale samozřejmě ještě změnit.

 

Špatná čísla

Když Kocourek nedávno ohlásil svůj plán zrušit sporné limity těžby hnědého uhlí, mohlo to při zběžném pohledu vypadat jako logický nápad. Skupina ministrových pověřenců (mezi nimiž ovšem byli dlouholetí zastánci neomezené těžby uhlí) vypracovala analýzu, podle níž české teplárny nebudou mít do několika let dost levného uhlí. To znamená problém v podobě výrazného zdražení tepla značného počtu zdejších domácností, zní ministerská…

2011_obalka_R13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2332

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte