Anketa: Češi a jejich obliba aplikací mobilních telefonů
 

06_karel-bohacek_archiv_R13_n.jpg
06_karel-bohacek_archiv_R13_n.jpg
KAREL BOHÁČEK
šéfredaktor MacLive.cz

Jednoznačně Dropbox. Umožňuje synchronizaci dat skrze stejnojmennou službu, a navíc je na App Store zdarma. Na počítači mám nastavené, aby se mi všechny dokumenty synchronizovaly přes Dropbox, a tedy je mám vždy a všude přístupné z aplikace v iPhonu. Samozřejmě mohu soubory (například fotky) nahrávat snadno i z iPhonu, a až přijdu zpět k počítači, najdu je tam. Služba Dropbox samotná je v základní verzi (umožňující synchronizovat 2GB dat) zdarma stejně jako aplikace pro iPhone, takže ji může používat opravdu každý.

 

06_muriel-anton_archiv_R13__n.jpg
06_muriel-anton_archiv_R13__n.jpg
MURIEL ANTON
generální ředitelka Vodafone ČR

Každodenní život mi výrazně usnadnila aplikace Jamie Oliver’s recipes. Nejenže má dokonalý design, ale hlavně obsahuje množství rychlých receptů s praktickým návodem na přípravu. Co mě na ní baví nejvíc, je možnost exportovat potřebné suroviny přímo do nákupního seznamu, přidat k nim i vlastní položky a vše si pak přímo v obchodě „odškrtávat“.

 

06_eliska-vyhnankova_archiv_n.jpg
06_eliska-vyhnankova_archiv_n.jpg
ELIŠKA VYHNÁNKOVÁ
expertka na sociální sítě

Oblíbených aplikací, které na svém iPhonu používám denně, mám více, většinou praktických. Pokud mám vybrat tu nej, první mi vždy přijde na mysl aplikace Evernote. Ta totiž vystačí za deset ostatních. Můžete s ní za pochodu zaznamenat cokoli – poznámku, nápad, snímek, zvuk, internetovou stránku, e-mail. Vše, co nechcete zapomenout. Funguje v chytrých telefonech i na počítačích, mám ji tedy vždy po ruce s aktuálním obsahem. Mnoho lidí ji používá jako organizér, úkolovník, fotoalbum. Je ohebná, všestranná a hlavně je velmi příjemná na používání.

 

06_krystof-okrouhly_archiv__n.jpg
06_krystof-okrouhly_archiv__n.jpg
KRYŠTOF OKROUHLÝ
grafik

Nejčastěji používám základní aplikace od Applu. V poslední době mě ovšem zaujaly vyhledávače, které analyzují pořízenou fotografii (oMoby, Google), a měřič tepu Heart Fitness – vynikající pomůcka pro hypochondry.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte