11-kom1_n.jpg
11-kom1_n.jpg

Bývalému šéfovi Vojenského zpravodajství generálu Miroslavu Krejčíkovi se podařilo, co si předsevzal. Nejde ani tak o výzvu poslanců bezpečnostního výboru, aby bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová odešla ze všech funkcí kvůli svému podílu na vynuceném odchodu generála před čtyřmi lety. Jde o to, že generál Krejčík dokázal přinutit poslance, aby přemýšleli o klíčovém problému boje proti korupci a organizovanému zločinu. Tím je totiž fakt, že pokud se v českých bezpečnostních institucích najde odvážný člověk, který sáhne na úplatkářské praktiky státních úředníků, nebo dokonce politiků, znamená to pro tohoto odvážlivce konec kariéry. Generál Krejčík minulý týden svou výpovědí před poslanci a pokusem o očistu svého jména nepřímo vzkázal politikům, aby se v budoucnu podobných praktik vyvarovali.

 

11-kom1_s.jpg
11-kom1_s.jpg
Jeho klíčové akce

Zcela jistě se nedalo čekat, že prezentace generála Krejčíka přinese nějaké zásadní zprávy o korupčních armádních zakázkách, neboť tento muž opustil vedení Vojenského zpravodajství před čtyřmi lety. To bylo v době, kdy dnes ostře sledované aféry ministerstva obrany a zejména bývalého ministra Martina Bartáka ještě neměly takový náboj. Generál Krejčík odešel rok před tím, než si – aspoň podle výpovědi vysokého diplomata USA Williama Cabanisse – Barták řekl ve Washingtonu o úplatek za nekomplikování dodávek automobilů Tatra české…

2011_obalka_R10
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R10
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte