77_R01_2011_n.jpg
77_R01_2011_n.jpg

Zhubnout a nekouřit jsou dvě nejrozšířenější novoroční předsevzetí, která má prvního ledna devět lidí z deseti a ještě třetího se to pár z nich drží. Pochybnosti se však už dostavují, a právě na to jsou tu lifestylové medikamenty. Jsou to léky, které se užívají na pochybnosti, při předsevzetích a proti hladu. Jedení se zatím nikoho definitivně odnaučit nepovedlo, kouření ano, a lifestylové pilulky na tom prý mají svůj značný podíl.

Dříve byly na pomoc při odvykání jen psychologické metody. Například obrázky plíce na pitevním stole nebo fotografie kastrůlku, v němž se zrovna vyvařilo čtyři sta cigaret. Ty nevymizely, je jich plný internet a jsou k dispozici třeba i jako pexeso (on–line na http://www.odvykani-koureni.cz/pexeso). Lék to ale není. Je prostě potřeba típnout, říci si už ne, zahrát si pexeso s obrázky vajglů a tiše zuřit.

Teď je tady ale ještě další možnost. Zajít si k lékaři, potom do lékárny pro tabletky a léčit se z té nemoci, kterou člověka asi nakazil někdo v tramvaji. Dříve byly k dispozici jenom nikotinové náhražky. V poslední době ale vývoj pokročil. Prodávají se vážné pilulky na lékařský předpis, které v těle úřadují jako normální lék. Je to třeba oblíbený preparát Champix, který v mozku blokuje receptory nikotinu, takže z cigarety už není žádná radost. Anebo to je Zyban, který byl původně antidepresivum a teď se toutéž látkou léčí chudáci kuřáci.

77_R01_2011_s.jpg
77_R01_2011_s.jpg
Jistě,…

2011_obalka_R01
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jan H. Vitvar

redaktor, Kultura

Jan H. Vitvar
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1651

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte