Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost

Zmizet po anglicku

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Britové se učí, jak si navzájem pomoci zemřít

Ray Gosling dnes tvrdí, že ho rozruch okolo jeho tříminutového monologu překvapil. Dokumentární film BBC, v němž osudové věty zazněly, byl prý určen pro lokální publikum anglického Nottinghamu, kde sedmdesátiletý novinář prožil většinu života a s jehož obyvateli má podle svých slov blízký a vřelý vztah. „Tolik lidí se mi během natáčení otevřelo, cítil jsem potřebu jim to oplatit a otevřít se jim také. Čekají to ode mě, jsem jim to dlužen.“ Na pohled trochu omšelý muž s rozcuchanými vlasy natáčel letos v zimě krátký pořad o umírání. Jako téměř vždy v jeho podání šlo o drobné příběhy obyčejných lidí. Gosling mívá ve zvyku hledět na věci zblízka – když koncem devadesátých let zbankrotoval, natočil jednoduše dokument sám o sobě a svém boji se složenkami a exekutory. Teď ve stejném duchu přidal k příběhům lidí z Nottinghamu svůj vlastní.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

„Teď je ta správná chvíle podělit se o tajemství, které jsem dlouho tajil. Kdysi jsem někoho zabil. Byl to mladý muž, můj milenec. Umíral na AIDS, měl strašné, strašné bolesti. Lékař tehdy rozhodil rukama a řekl: nedá se s tím nic dělat! Odejdu teď pryč. Až se za půl hodiny vrátím, budete tu ještě? Řekl jsem, že ano. Pak jsem vzal polštář a přítele jsem udusil. Když se lékař vrátil, řekl jsem: už nežije. Víc k tomu nikdy nikdo…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.