06_despekt_reuters_R09_2010_n.jpg
06_despekt_reuters_R09_2010_n.jpg • Autor: Globe Media / Reuters

06_respekt_reuters_R09_2010_s.jpg
06_respekt_reuters_R09_2010_s.jpg • Autor: Globe Media / Reuters
RESPEKT

Ať žije tuňák!

Tuňák obrovský má velkou šanci, že na rozdíl od desítek dalších druhů nezmizí příští rok z planety země. Evropská komise totiž navrhla, aby u tohoto druhu během příštího roku začal platit zákaz mezinárodního obchodu. Jeho popularita v Japonsku, kde je využívaný zejména pro přípravu sushi, ho přivedla kvůli nadměrnému lovu na pokraj vyhynutí.

 

 

 

 

06_despekt_reuters_R09_2010_s.jpg
06_despekt_reuters_R09_2010_s.jpg • Autor: Globe Media / Reuters
DESPEKT

Macho bramboračka

Zlatá rychlobruslařka Sáblíková má štěstí, že ke zlatu uhání na jiných stadionech než hokejisté a nezkřížila tak cestu reprezentačnímu trenérovi Vladimíru Růžičkovi. Jinak by byla držitelka titulu Sportovec roku ve vážném nebezpečí, že ji trenér místo na led pošle šupem domů k plotně. Tam prý patří týmy hokejistek, jejichž olympijskému finále musel český tým uvolnit jeden ze stadionů. Místo zápasu o zlato měly Kanaďanky a Američanky podle Růžičky „stát doma s vařečkami a vařit bramborovou polívku“. Nakonec to dopadlo naopak – Kanaďanky mají zlato a Růžička si po neúspěchu svého týmu může doma tak akorát uvařit bramboračku.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte