Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Peklo pod hvězdami

58A_R09_2010_n.jpg
58A_R09_2010_n.jpg • Autor: Respekt

Podivné sny baltimorského dua Beach House

Zkraje letošního roku začali kolem americké skupiny Beach House všichni poskakovat jako kolem velkých hvězd alternativní scény. Může za to jejich třetí album Teen Dream, ale hned je třeba dodat, že předchozí dvě alba nebyla o nic horší. Deset jednoduchých písniček s kytarou, bubny a hlasem, který působí jako hypnóza. Svůj zvuk nikomu neukradli, dalo by se o něm mluvit jako o „dreampopovém folku“: tradiční vybrnkávání kytarou balí do lehce syntetického těsta a elektronika s citem kreslí jemné melodické siluety. Hlavní vlastností téhle muziky je lehkost.

58A_R09_2010_s.jpg
58A_R09_2010_s.jpg • Autor: Respekt
Hrají jen ve dvou: Beach House jsou Alex ScallyVictoria Legrandová, rodilý Američan a rodilá Francouzka. Kapely tohoto modelu nabízejí zvuk, ve kterém je dost volného prostoru, jsou to minimalisti. Už šest let vzrušují fanoušky svým androgynním image – a nejde jen o fotky: Victoriin hlas na albech zní jako hlas jemnějšího chlapce a nemůže přitom za to žádná hra s krabičkami ve studiu, je to její přirozený projev. Do snové muziky, kterou píše kytarista a klávesista Alex, přihazuje Victoria drsný element. Výsledek je jemný, ale jako by měl na sobě hodně naježených ostnů. Každý si může vybrat, jestli mu Beach House připadají více jako kluk, nebo jako holka. A tato nejistota dává poslechu nového alba mimořádně…

2010_obalka_R09
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R09
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte