07_despekt_jaros_R07_2010_n.jpg
07_despekt_jaros_R07_2010_n.jpg • Autor: Respekt

07_respekt_stransky_R07_2010_s.jpg
07_respekt_stransky_R07_2010_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Dost bylo vakcín
Premiér Jan Fischer se postavil proti objednávce dvaceti milionů vakcín proti prasečí chřipce a jeho zásluhou tak nyní máme „jen“ jeden milion očkovacích dávek navíc. Fischerovi se zdála objednávka přehnaná a nesouhlasil s tím, že se měla uskutečnit bez výběrového řízení – oslovena byla jen jedna firma. Jistě, zpočátku se informace o pandemii zdály být natolik hrozivé, že úředníci a politici čelili právě opačným kritickým hlasům než dnes – že totiž na rozdíl od některých jiných evropských zemí nebyli schopni zajistit dostatek vakcín. Fischerův odpor proti nejasné obří zakázce v řádu několika miliard korun se však nyní ukazuje jako správné řešení.

07_despekt_jaros_R07_2010_s.jpg
07_despekt_jaros_R07_2010_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Bursík jako Klaus
„Cítím, že Ondřej Liška není pro boj, který nás čeká v těchto volbách, dostatečně zkušený, výrazný a pevný a že jsem opustil vedení SZ příliš brzy.“Martin Bursík se těmito slovy zařadil po bok Václava Klause a Miloše Zemana, kteří nepochopili, že z politiky se má odejít včas a elegantně. Místo dřívější inspirace tak dnes Bursík nabízí emoce a vztek, které ovládly jeho politické výkony.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte